Zdravím vespolek, mám otázku kde jinde koupit lístky na vlak po Algarve.Samozřejmě jsem zkoušel www.cp.pt Bohužel se dostanu maximálně na náhled jízdního řádu ale když to chci koupit tak to nejde, ani přes buy ticket :) pořádvyhazuje chybu. Jedná se mi o regionální vlak Faro-Lagos. Proklik z rome2rio mě posílá taky tam.Samozřejmě můžu koupit na místě ale prý je to levnější předem. Jedeme začátkem října. .

Vlaková doprava Portugalsko

Založil ve fóru Železniční doprava

Zdravím vespolek, mám otázku kde jinde koupit lístky na vlak po Algarve.

Samozřejmě jsem zkoušel www.cp.pt

Bohužel se dostanu maximálně na náhled jízdního řádu ale když to chci koupit tak to nejde, ani přes buy ticket :) pořádvyhazuje chybu. Jedná se mi o regionální vlak Faro-Lagos.

Proklik z rome2rio mě posílá taky tam.

Samozřejmě můžu koupit na místě ale prý je to levnější předem. Jedeme začátkem října.

0

Já loni kupoval vše na místě v automatu na nádraží. Vše to byly regionální vlaky Lisabon - Cascais nebo Porto - Braga. Jízdenky stály kolem 3 Euro. Myslím, že bylo potřeba za 0,5 Euro si koupit nějakou kartu na kterou se potom lístek "nahrál".

0 Citovat

Zkusil jsem koupit lístek na www.cp.pt (Faro - Lagos na 18.10) a normálně to funguje. Pravděpodobně máš problém u sebe na PC. Vyzkoušej nákup přes jinej prohlížeč.

0 Citovat

napodobne, az k platbe som sa dostal

0 Citovat

Já zkoušel firefox, chrome, anonymní režim a nic. Pořád ta stejná hláška, viz obrázek. Zkusím ještě doma...

Čas mě netlačí ale když to jde vám... Tak to musím rozlousknout.


cp-pt.jpg

0 Citovat

ahaa, ja som skusal jednosmerne..skus tak

0 Citovat

Heuréka!

Díky pánové

0 Citovat

Nějaké zkušenost z dálkovými portugalskými vlaky (IC) ?

Pohodlí,kvalita,jestli jsou označena místa obsazená rezervací,zda tam provozují nějaký minibar ?

A přestupy? Mám zakoupenou promo jízdenku(povinné vlaky) se čtyřminutovým přestupem v Tunes  což se mi zdá dost šibeniční vzhledem k tomu,že když jsem jezdil  před osmi lety regionálními vlaky mezi Portem,Bragou a Guimareasí,tak to na čas zrovna moc nejezdilo ..

0 Citovat

Už je to dlouho. Ale jel jsem párkrát jejich pendolinem. Jezdí rychleji než u nás, určitě přes 200. Ale i tak bylo kvůli stavbě na trati zpoždění. Minibar byl. Restauraci si nevybavuju, spíš nebyla. Interiéry mi přišly starší, tmavší a asi méně místa než v českých. 

0 Citovat

lma napsal(a):

Nějaké zkušenost z dálkovými portugalskými vlaky (IC) ?

Pohodlí,kvalita,jestli jsou označena místa obsazená rezervací,zda tam provozují nějaký minibar ?

A přestupy? Mám zakoupenou promo jízdenku(povinné vlaky) se čtyřminutovým přestupem v Tunes  což se mi zdá dost šibeniční vzhledem k tomu,že když jsem jezdil  před osmi lety regionálními vlaky mezi Portem,Bragou a Guimareasí,tak to na čas zrovna moc nejezdilo ..


IC Lisbon - Porto (projeto několikrát) - kvalita odpovídající rychlíkům ČD, těm starším, klasický starý záchod, kde vidíš koleje. Takže nic moc. Nicméně jel načas, možná pár minutek (<10), co jsem nepocítila (žádný přestup). Minibar jsem nepotkala, že by někdo procházel, jestli se někam dalo pro něco dojít nevím, nepřišlo mi, že by lidi někam chodili. 

Vhledem k době jízdy a ceně bylo lepší lětet (Ryanair), aspoň dokud nebylo třeba doplácet za malý kufr. Nicméně co vím, tak linka se bude rušit.


AP "Pendolino" už bylo kvalitou lepší, ale cena byla taky jinde. Minibar nevím. 

Jela jsem AP Porto - Coimbra (jede dál do Lisabonu), kde jsem měla nějakých 10 minut na přestup na osobák do Figueira do Foz. S tím, že další jel za nějaký 2h. Vlak čekal na zpožděný AP (moc rychle nejel před Coimbrou jel fakt krokem),  i když jsem v to ani nedoufala. 

0 Citovat

No první jízda za mnou z Lisabonu to  Portimãa a celkem otřes!

IC už z Lisabonu nabralo zpoždění,vagóny starší bez zásuvek a wifi. Žádný informační systém,kde se vlak nachází(něco se sice hlásilo,ale bylo slyšet jen šumění..)....zpoždění nakonec více jak půlhodina tj z přestupní stanice v Tunes ujel přípojný regiónální vlak. 

Ve stanici v Tunes pán v pokladně hovořil pouze portugalsky a když byla přepážka obklopena německými důchodkyněmi a dožadovali se infa o dalším spoji pán jednoduše stáhl roletu ..

No už se děsím neděle,kdy jedu nazpět a v Tunes je pouze pět minut na IC do Lisabonu a případné ujetí by byl radikálně větší problém ..

0 Citovat

Nechávat si 5min na přestup by byl hazard kdekoliv, v zahraničí bych to neriskovala vůbec :-(  Naposledy jsem si nechala ve Švédsku na přestup mezi flixbusy 20min, bylo to v létě a taky mi to bohužel ujelo, takže pod hodinu na přestup, už ani náhodou.

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Nechávat si 5min na přestup by byl hazard kdekoliv, v zahraničí bych to neriskovala vůbec :-(  Naposledy jsem si nechala ve Švédsku na přestup mezi flixbusy 20min, bylo to v létě a taky mi to bohužel ujelo, takže pod hodinu na přestup, už ani náhodou.

V Japonsku klidně dvě ..

Mám koupenou elektronickou jízdenku přes CP......tento spoj systém vyhodil automaticky,žádný čas na přestup tam redukovat nešel,navrch je to první spoj nic dříve ani nejede!

0 Citovat

V Japonku jezdí vlaky na sekundy, tam si to můžete dovolit.

Jinde je to prostě o štěstí, já bych se ani za 5min. nezorientovala :-D, asi to moc prožívám, ale chcu to prostě v klidu.

Takže přeju hodně štěstí, ať se přestup zadaří.

0 Citovat

Riešiť minimálne hodinu na prestup vlakom je celkom paranoja

0 Citovat

Mám špatný zkušenosti, fakt mi nic nejelo snad nikdy na čas, tak proto no :-(  je jedno, zda je to vlak či bus, u letadel zatím v poho.

0 Citovat

Moc to nechápu. To, co přispěvatel/ka popisuje, přece i  v dnešní době ještě není ani v Evropě nic vyloženě nestandardního, co by mělo takto člověka rozohnit.

0 Citovat

tonic napsal(a):

Riešiť minimálne hodinu na prestup vlakom je celkom paranoja

No já jel nedávno párkrát trasu ČB-Praha-Ostrava a ta hodina byla ve dvou případech málo ..


Ale vraťme se k Portugalsku dnešní cesta z Portimãa do Lisabonu naštěstí klapla dle plánu!

Ale souprava IC rozhodně neodpovídá standartu na který jsme zvyklí u nás navrch toalety jen pro siné žaludky a tekoucí vody.

Jídelní(bistro) vůz nabízí dobrou zrnkovou kávu,ale k jídlu nic teplého jen sendviče a pod.



pizap-com15740247924121.jpg

0 Citovat

Aluška napsal(a):

Nechávat si 5min na přestup by byl hazard kdekoliv, v zahraničí bych to neriskovala vůbec :-(  

Tohle ale nabízí dopravce. Nastavit tam čas nejde. Jedině koupit dvě separátní jízdenky, což ale taky znamená, že se o tebe nikdo při přestupu v případě problémů nemusí "postarat". Nevím, jak toto funguje, ale v PT, ale v ČR ti třeba musí nějak zajistit jízdu dalším spojem/alternativní dopravu (do určitého času) + kompenzace. Pokud je to poslední spoj ten den, tak vím o takových, co jeli nakonec taxíkem ČD :) 


0 Citovat

V ČR tedy nevím o tom, že by mi ČD dráhy nabídly nějakou kompenzaci, když mi ujede spoj, asi to bude tím, že jsem na konkrétní vlak nikdy lístek nekupovala, přestupy řešila v rámci různých společností, takže tam je jasný, že to nikoho nezajímá, proto jsem psala, že bych si jen 5min na přestup nenechala. Dovedu si představit, že by se ČD dráhy oháněly třeba tím, že zpoždění nevzniklo jejich vinou.  Pokud je u Portugalských drah řešený stejně jak v případě letadel, že vám prodaj lístek tak, aby jste to stíhali a jinak je to jejich problém, tak je to o něčem jiným samozřejmě. Otázkou je, když vám to ujede a opravdu se potřebujete dostat na určitý místo, odkud třeba odlítáte, tak pochybuju, že by vám zaplatili aji ušlou letenku, proplatili ubytování, který propadne atd... z toho bych měla obavu.

0 Citovat

Tunes je malá díra nulového významu a staví se tam proto, že se zde přestupuje na/z půlku Algarve. Proto bych se tady těch 4 minut fakt nebál, protože pravděpodobně naprostá většina lidí zde nastupujících je zároveň přestupujících.

0 Citovat

Ahoj, zkouším koupit nějaké vlaky v okolí Porta, ale peru se s tou jejich webovkou. Nejlepší je, že mi vyhazuje, že prakticky žádný vlak nejde koupit online. To je u nich normální? To musím na nádraží na pokladnu? A mají nějaká covidová nebo jiná omezení kapacity, že by mi jízdenku na daný spoj neprodali? Díky

Koupit online lze jen ten jediný s radiobuttonem v sloupečku "comprar".


cp.png

0 Citovat

Myslim, ze zrovna Guimaraes sme kupovali na stanici v Porte, nebol s tym ziadny problem. Mimochodom, mne ukazuje jedine ten o 14:30 ak skusim dohladat tu trasu v dany den :)

0 Citovat

netreba kupovat online, ved to su ako nase osobaky

0 Citovat

Nevím, jak u vás, ale u nás koupíme online i ty obyčejné osobáky 😁

0